Varrógép hibák
Tudom, milyen bosszantó lehet az ilyesmi, ezért első körben számolj el tízig, ne hívd egyből a műszerészedet! Összeszedtem egy csokorba azokat a problémákat, amikkel az eddigi varrótanfolyamok során a kezdő hobbi varró csoportjaimban találkoztam varrás oktatás során, és amikre egy mozdulattal megtaláltuk a megoldást.
Ha Te is ingyenes varrótanfolyamunk résztvevője vagy, akkor sokat segít majd az alábbi útmutatás! Ha egyébként tudod, hogy a varrógéped jól működik, akkor valószínűleg csak kisebb gondról lehet szó, amit könnyűszerrel megoldhatsz Te is. Akkor is hasznos lehetnek az alábbiak, ha már részt vettél a kezdőknek szóló, fél napos Varrógép Szelídítő Tanfolyamunkon, és elakadtál az otthoni munkában! A varrás kezdőknek valóban ott kezdődik, hogy megtanuljuk a varrógép befűzését.
Nézzük, hol lehet a hiba, ha a varrógép hurkolja a szálakat varrás közben:
10 HETES otthoni szabás tanfolyam oktató videókkal, hogy érts a divatlapok szabásmintáihoz is!
-
-
-
Bobin (orsótok) és orsó hiba:
Nézd meg, hogy az orsó az óramutató járásával megegyezően forog-e az orsótokban, ugyanis ez a helyes irány, kivéve néhány esetet, de ez a varrógép használati utasításában benne van. Ha nincs meg a használati utasítás, akkor egyszerűen fordítsd meg az orsót a bobinban, és kezdj el így varrni.
Nézd meg, hogy az orsótokban megfelelő (méretű) orsó van – e! Nem minden orsótípus jó az adott varrógép bobinjába, erről szaküzletben vagy varrógépüzletben felvilágosítást tudnak adni. Ezen kívül van fém és műanyag orsó is, mindegyik fajtából kapsz a varrógépedhez. Ha több orsód is van a varrógépedhez, akkor próbálgasd végig őket, lehet hogy csak ennyi a probléma.
Előfordulhat az is, hogy az orsócérna nincs megfelelően kivezetve az orsótok feszítő lemezén, és nem akadt bele a feszítőlemez hornyába. Ellenőrizd!
-
Varrógéptű hiba:
Nézd meg, hogy a varrógéptű megfelelően (mélyre) van-e felhelyezve a tartóba!
-
Ha a tű elakadt és nem moccan:
Ennek oka lehet az, hogy az anyagodhoz nem megfelelő méretű tűt használsz. Fontos, hogy ismerjük az anyagminőségeket és azt, hogy milyen tűvel érdemes varrni őket. Ebben segíthet anyagismereted elmélyítése, amihez ide kattintva találsz egyéb információkat.
Varrás kezdőknek profi otthoni tanfolyam, jelentkezz most!>>>
-
Felsőszál befűzés:
Nézd át, hogy a cérna minden kis „pöcökbe” be van-e fűzve, ahová kell. Ugyanis a legkisebb eltérés is hibát okozhat, azonban ha ismerjük a helyes befűzési sorrendet, onnantól már nagyon nehéz elrontani!
Ha a szálfeszítő kerék nincs besüllyesztve a varrógép testébe, hanem kiáll és látható a szálfeszítő lemez, akkor nézd meg, nincs-e eltörve a szálfeszítő kerék rugója!
A cérna ne a tűt hátulról megkerülve legyen befűzve. A felsőszálat mindig elölről hátrafelé fűzzük be a tű lyukába.
Ha a cérna rá van tekeredve a szálemelőre, az is hurkoláshoz vezethet, mint ahogyan az is, ha a cérna a cérnatartó legaljára fel van csavarodva.
-
Ha a felső szál mindig kiugrik a tűből, amikor elkezdenél varrni:
Mielőtt leengedjük a varrógép talpat a varráshoz, hagyjunk hosszabb felsőszálat kivezetve a talp alatt, legalább 10-15 cm-t. Ugyanis ha a szálfogó a legalacsonyabb ponton áll, és nem hagyunk elég hosszt a cérnának, akkor a varrógép indulásával amikor a szálfogó eléri a felső pontját, magával húzza és kirántja a cérnát. De ha úgy fűzzük be a tűbe a felső szálat, hogy a szálfogó a legmagasabb pontján áll, akkor biztosan nem fog kiugrani a cérna mikor meglódul a varrógép.
-
Ha a varratban a fölső szál laza képet mutat:
Az orsócérna szálfeszessége nem megfelelő: a bobin külső oldalán a lapos, hosszúkás feszítő lemezt a rajta lévő kis csavarral állítsd szorosabbra! Bobinon állíts erősebb feszességet.
-
Ha a varratban az alsó szál laza képet mutat:
A fölső szálat kell feszesebbre venni a szálfeszítővel.
-
Ha nem indul a gép, nézd meg azt is, hogy van-e külön kapcsoló rajta, hátha csak ennyi a probléma..
Szeretnél magabiztos varrógép tulajdonos lenni? Vegyél részt Varrógép szelídítő tanfolyamunkon! Részletekért katt ide <<<